Bölgesel Seo da  Çalışma Prensibi

Milyarlarca sitenin barındığı internet dünyasında amansız bir yarış gün geçtikçe hızını artırarak devam etmektedir. Seo çalışmaları da yer yıl yeni yöntemler ile bu rekabette yön vermektedir.  bölgesel Seo da çalışma prensibi de bu amaçla sektördeki şirket ve firmalara kısa yoldan müşteri trafiğini artıracak çalışmaları öngörmektedir.

Bölgesel Seo Çalışma prensibi Nedir?

Sektörünüz 1. klasman olarak gördüğümüz en çok aranan kelime gruplarında ise sitenizin beklediğiniz kısa sürede yukarılarda yer alması hayli zor olacaktır. Bu süreçte hızlı çalışmalar yapıp bir kaç ay içinde ilk sıralarda olmak yeni bir site için olumsuz olacaktır.  Bu sebepten sektörünüzde sizi ilgilendiren kelimelerde bulunduğunuz il çevresinde, ilçelerde ve mahallelerde çıkması için bölgesel çalışma yapılmaktadır. Örneği Ayakkabı kelimesinde arama motorlarında ilk sıralarada yer almak rekabetçi ve üst düzey firmaların ilk sıralarda olduğunu düşündüğümüzde kolay olmayacaktır. Seo danışmanlığı firmaları beklentinizi karşılayıp 3 ay içinde bu kelimede de sitenizi tabiki ilk sıralara taşır ancak bu yeni açılmış sitenize çok ciddi bir çalışma yapılacağından 2-3 aylık bir site için riskler taşıyabilir. Bunu için Ayakkabı kelimesi yerine ilk aylarda bölgesel çalışma ile İzmir’de ayakkabı, İzmir ve ilçeleri gibi bölgesel, şirketinizin yakın olduğu belirli alanlarda seo yaptırarak bu başlangıç sürecini geçebilirsiniz.

Bölgesel Seo İle Ziyaretçi Trafiğim Artar Mı?

Bölgesel Seo çalışması ile tabiki günden güne ziyaretçi sayınız artar. Yapılacak düzenli çalışmalar ile ( Bölgenizdeki ilçe ve semtlerin girişi) hem siteniz belirli bir değer kazanacak, hem de sektöründe otorite site olma yoluna girecektir. Bu şekilde ayrıca legal olmayan bir çalışma tekniği kullanmadan sitenize hit sağlamış olacaksınız. Doğal yollarla günden güne siteniz bir ritme girip en önemli ve zor olan kelimenizde sıralama yükselebilirsiniz.

Bölgesel seo çalıması prensibi ile ticari açıdan da katkı sağlarsınız. Bir çok kişi istanbul dışından olanlar arama motorları kullanımında arama teriminin başına bulunduğu ili getirmektedir. Buda bölgesel seo da bizim amacımıza doğru ilerlediğimizi göstermektedir. Ziyaretçiler daha kolay bir şekilde sitenize ulaşır buda kazanç olarak size geri döner.