WordPress temalar ve şablonlar son 5 yılın neredeyse dikeylemesine çok yüksek talep gören yazılımlarıdır. Bu yazımızda WordPress Seo nasıl olmalıdır sorusuna belirli başlıklarda cevap vereceğiz. WordPress kullanıcaları seo açısından yüzde yüz uyumlu bir yazılıma sahip olduklarını düşünselerde yine de google arama motoru ve diğer arama motorlarında rakipleri geçmek ve üst sıralarda yer almak hiç de kolay değildir.

Seo için neden wordpress tercih edilmektedir?

İnternette bir çok paylaşımda wordpress kullanımının seo açısından çok önemli olduğunu okumuşsunuzdur. Yine yüzdesel oranda yüksek bir oranda dünyada yayınlanmış olan web sitelerin wordpress altyapısı ile oluştuğu söylenmektedir. WordPress’in öncelikle Türkçe dil desteğinin olması, internette bir çok kullanımı gösteren ve eğitim içeriğinin bulunması, admin panelinin kolay kullanılabilir olması ve seo eklentilerinin oluşu wordpress’i bir adım öne çıkarmaktadır. Ayrıca WordPress seo dışında şablon açısından da çok fazla seçenek sunması kullanıcıları buna itmektedir.

WordPress ile seo da yükselmek diğerlerine oranla çok yüksek midir?

Seo çalışmalarınızın kalitesi buna doğrudan etki etmektedir. Altyapısı wordpress olarak kullansanız da gerekli seo çalışmalarını, düzgün, devamlı ve doğru yapmıyorsanız wordpress tabanlı siteniz ile de arama motorlarında üst sıralara çıkmanız kolay olmayacaktır.

Seo Danışmanları WordPress’i mi önermektedir?

Seo danışmanlığı hizmeti almak istediğinizde ve bu nedenle görüşmeler yaptığınızda bu gibi cümleleri sıklıkla duyacaksınız. WordPress seo altyapısı ile her seo danışmanı çalışmak ister. Diğer yapılara göre seo ya daha hızlı cevap alabilir. Ancak seo danışmanı için genel düşüncemiz her altyapı ile çalışabilirlik sonuç almak olmalıdır.

WordPress te seo açısından en belirgin özellikleri nelerdir?

En net özellikleri seo eklentilerinin olması, kaynak kodlarının müdahaleye açık olması diyebiliriz. WordPress seo eklentilerinde all ine one ve yoast wordpress seo eklentisi yüksek oranda kullanılan ve hala popüler olarak zirvede olan seo eklentileridir. Web tasarımı yapım aşamasında siteyi yapacak uzmandan wordpress kurmasını talep edebilirsiniz.

WordPress ayrıca kendini güncelleyebilen bir yazılımdır. Buda seo açısından sizlere katkı vermektedir. Bir kaç saniye içerisinde hem şablon hemde eklentiler güncellenebilmektedir.

WordPress siteler için seo çalışması yapıyor musunuz?

Evet. Bünyemizde wordpress ile oluşturulmuş web siteleri bulunmaktadır. Uzun yıllardır bir çok farklı sektörde firmanın hem web tasarımlarını hemde wordpress seo danışmanlığı çalışmalarını üstlendik ve üstlenmeye devam ediyoruz.